Buderus Serwis

Buderus Serwis Warszawa

Buderus Serwis Warszawaniezależny serwis urządzeń grzewczych oferuje usługi serwisu i napraw urządzeń grzewczych firmy Buderus na terenie Warszawy i okolic. Długoletnia praktyka w zakresie obsługi urządzeń grzewczych marki Buderus pozwala nam na wykonywanie prac serwisu i napraw kotłów Buderus na najwyższym poziomie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z piecem Buderus priorytetem jest postawienie trafnej diagnozy. Skuteczna naprawa kotła grzewczego Buderus to trwałe wyeliminowanie przyczyn awarii. 

Akceptujemy rozliczenia za pomocą kart płatniczych

Wszystkie znaki towarowe oraz nazwy firm na tej stronie użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych

Buderus Serwis

Serwis kotła Buderus to szereg czynności zmierzających do przywrócenia mu najwyższej sprawności, czynności serwisowe wymagają specjalistycznej wiedzy, rzetelności oraz po prostu zwykłej uczciwości. Obsługujemy wszystkie modele kotłów Buderus. Posiadamy stosowne uprawnienia i kwalifikacje zawodowe do wykonywania prac serwisu i napraw kotłów Buderus. Nasz serwis świadczy usługi nie nadużywając przewagi nad klientem jakie daje mu znajomość urządzeń. Uczciwy i skuteczny SERWIS BUDERUS to usługa a nie jak to często pokazuje praktyka sprzedaż drogich części zamiennych. My przede wszystkim staramy się naprawiać piece oraz zapobiegać awariom urządzeń. Prewencja jest podstawą , działania naszego serwisu. Podejmowane przez nas czynności mają zagwarantować fabryczną sprawność urządzeń grzewczych oraz wyeliminować niebezpieczne zjawiska takie jak wycieki wody czy gazu. Dbamy o czystość i sprawność wymienników, poprawiamy efektywność energetyczna i w ten sposób obniżamy płacone przez naszych klientów rachunki za energię. Nasz BUDERUS SERWIS prowadzi przejrzystą politykę cenową. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz wiedzy z zakresu obsługi układów grzewczych jesteśmy w stanie zdiagnozować i usunąć każdą awarię.

Buderus Serwis Industry

Buderus Serwis – historia marki

Przedsiębiorstwo Buderus, to koncern o korzeniach sięgających do początków XVIII wieku. Poniżej chcielibyśmy przedstawić ciekawą historię firmy, która do dziś produkuje najtrwalsze, żeliwne  kotły grzewcze. Pierwszą inwestycją która dała początek przedsiębiorstwu był zakup przez rodzinę Buderus w pieca hutniczego opalanego węglem drzewnym używanego do wytopu surówki żelaza z rudy. Inwestycja rodzinna Państwa Buderus na przestrzeni lat polegała na ciągłym rozszerzaniu asortymentu z branży metalurgicznej.

Oferowano produkty takie jak kuchnie, garnki czy żelazka. Nabywano nowe huty, budowano nowe coraz to większe piece. Doskonalono proces wytopu żelaza. Dziś nazwa Buderus kojarzy się z branża grzewczą. Specjalizacja dała początek dla sukcesu na ogromna skalę. Na początku XX rozpoczęto produkcję kotłów i grzejników. Własne patenty i myśl techniczna zadecydowały o dzisiejszej potędze koncernu. Nowatorskie rozwiązania i pozycja lidera w branży hutnictwa, własna technologia odlewów skutkują dziś przekonaniem milionów klientów na całym świecie, że najtrwalszym kotłem na świecie jest żeliwny kocioł wyprodukowany przez firmę Buderus. Potwierdzają to obserwacje poczynione przez Buderus Serwis podczas wykonywania rutynowych prac konserwacji kotłowni tego producenta. Dziś marka Buderus jest własnością koncernu Robert Bosch GmbH.

Buderus Serwis rekomenduje kocioł żeliwny

Flagowym najbardziej popularnym piecem tego niemieckiego producenta jest piec członowy oznaczony symbolem G124. Urządzenie to potrafi działać kilkanaście lat bez interwencji serwisu. Pracuje nie ulegając zużyciu i nie  odmawia posłuszeństwa nawet w najbardziej mroźne dni. To przykład systematycznej wnikliwej pracy niemieckich inżynierów. Konstruktorzy zbierali wnikliwie wszelkie informacje o najdrobniejszych usterkach od Serwisu Buderus na całym świecie. Wprowadzano ciągłe poprawki i udoskonalenia konstrukcji. Ta stara dobra szkoła niemieckich producentów, to najlepsza forma reklamy, klienci dostrzegli, że piece Buderus nie psuja się i nie wymagają częstych napraw.

Buderus – pierwsze kotły kondensacyjne

Producent kotłów Buderus zawsze dostrzegał zmiany trendów  gospodarki światowej. Kryzys energetyczny, potrzeba oszczędzania energii były motorem inwestycji w badania nad wydajnym i efektywnym rozwiązaniem w postaci nowego wymiennika ciepła. Dzięki tym staraniom dziś dysponujemy technologią kotłów kondensacyjnych potrafiącym odzyskiwać ciepło przemiany fazowej pary wodnej w ciecz. Firma Buderus uważana jest za pierwszą odnośnie opracowania i wdrożenia do eksploatacji nowoczesnego kotła kondensacyjnego. Osiągnięcie to stało się możliwe dzięki współpracy działu Buderus Serwis z działem inżynierów zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem do produkcji nowych technologii.

Koncern ten dziś należy do grupy Bosch, światowego potentata którego ambicją jest obecność w każdym segmencie rynku. Niestety wraz ze zmianą właścicieli  zatracono dawna filozofię dbania o perfekcję, o unikatową jakość,  o zdobywanie rynku poprzez budowanie opinii w oczach użytkowników markowego producenta, solidnych, niezawodnych i trwałych urządzeń.

BUDERUS SERWIS – opinie klientów

Buderus Serwis

Dziś liczy się zysk, szybki zysk osiągany niewielkim nakładem pracy, ma to odzwierciedlenie w działaniach autoryzowanych firmowych serwisów kotlarskich. Bazuje się przede wszystkim  na wymianie podzespołów naszych urządzeń grzewczych. Polityka wysokich cen serwisu, ograniczenie liczby firm zajmujących się tą branżą poprzez swoiste regulacje i odgórne dyspozycje doprowadziły do egalitaryzmu w tej branży. Firmowy Buderus Serwis zaczyna przypominać „toto lotek”, klient nigdy nie wie ile będzie go kosztowała usługa, każda nawet lekko zużyta część podlegać może wymianie, tak na ” wszelki wypadek”. Brak wiedzy i doświadczenia oraz wytyczne właścicieli autoryzowanych serwisów Buderus powodują, że właściciele kotłowni ulegają sugestiom monterów i dają się namówić na bardzo drogie często niepotrzebne usługi.


Raszyn, Pruszków, Michałowice, Brwinów, Piastów, Nadarzyn, Janki, Błonie, Leszno, Lesznowola, Łomianki, Kampinos, Truskaw, Izabelin, Nowy Dwór Mazowiecki, Białołęka, Babice, Stare Babice, Bielany, Hornówek, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Józefosław, Mysiadło, Zakręt, Zalesie, Sulejówek, Wołomin, Kobyłka, Marki, Nadarzyn, Białobrzegi, Radzymin, Kobyłka, Kobiałka, Otwock, Karczew, Józefów, Zakręt, Halinów, Sulejówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Stara Miłosna, Konik Nowy, Konik Stary, Wawer, Rembertów


Poniżej do pobrania instrukcje obsługi i serwisu urządzeń BUDERUS

Buderus Logamatic 4121 4122 4126 instrukcja serwisowaDe Dietrich Instrukcja

Buderus moduł RC30 MM10 WM10 instrukcja serwisowa

Buderus Logamatic 2107, 2107 M instrukcja serwisowa

Buderus Palnik Olejowy BE1, BE2 dysze, dane techniczne nastawy

Buderus Palnik Olejowy BRE1, RE1 dysze, dane techniczne nastawy

Buderus regulator ERC instrukcja

Buderus Logamax plus GB172 instrukcja obsługi

Buderus Logamax plus GB172 instrukcja serwis

Buderus Logamax plus GB122 instrucja serwis

Buderus GB022 instrukcja serwis

Instrukcja GB 112 Buderus Serwis

Instrukcja Buderus GB 122-11 19 24 24k OBSłUGA SERWISOWA

4 Comments
  1. Wynajmujemy dom. W kotłowni mamy piec Buderus z otwartą komorą spalania. Piec ten nie ma żadnego zbiornika na wodę tylko jak się odkręci kran z ciepła wodą to piec zapala gaz się i w środku pieca ta woda jest podgrzewana. Ostatnio z tym piecem zrobił się straszny kłopot. Po włączeniu wody to z kranu najczęściej leciała zima, bo raz gaz się zapalał a raz nie a jak się zapalił to potem się nie wyłączał i zapalała się na piecu lampka. Trudno żyć bez ciepłej wody właściciela domu niewiele poza czynszem interesuje także piec musieliśmy naprawić we własnym zakresie. Po telefonach wykonanych w różne miejsca poinformowano nas, że tego pieca już się nie produkuje i na pewno trzeba będzie wymienić płytę główną za prawie dwa tysiące złotych. Znaleźliśmy Buderus Serwis i okazało się, że za nasz problem odpowiadał taki malutki mikroprzełącznik w malutkim czarnym pudełeczku. Należało go rozmontować i wyczyścić i wszystko działa jak należy bo to nie płyta główna zawiniła.

  2. Nie grzały mi grzejniki, wzywałem wielu autoryzowanych serwisantów od pieca Buderus. I tu pojawia się pytanie czy ich kompetencje są w należytym stanie. Oczywiście należałoby to szczegółowo zweryfikować i sprawdzić. Do takich czynności warto zatrudnić specjalistów „Buderus Serwis„. Nie ulega wątpliwości, że należy zatrudnić fachowców o długim branżowym doświadczeniu w serwisie systemów grzewczych a zwłaszcza kotłów Buderus a takich można tu znaleźć i polecić.

  3. Kiedy zdarzyła się w moim domu awaria to wpisałem w wyszukiwarkę „Buderus Serwis” i pojawiły się liczne witryny. Niestety nie zawsze się uda znaleźć osoby które potrafią postawić precyzyjna diagnozę odnośnie zaistniałej awarii. Bardzo często przyczyny awarii są ukryte, nie widać ich a ja miałem pecha i trafiłem na wymieniaczy podzespołów, a to dosyć kosztowna zabawa dla klienta o czym miałem szczęście lub raczej nieszczęście się przekonać. Dopiero gdy skorzystałem z usług http://www.serwi24kotly.pl przyczyna moich kłopotów została zlokalizowana i usunięta, a ja co roku już wykonuję serwis mojego pieca u jednego specjalisty, gorąco polecam te usługi wszystkim posiadaczom pieców Buderus, pozdrawiam

  4. Prowadzimy mały hotelik. Bardzo ważne jest aby nasi goście mieli ciepłą wodę o ogrzane pokoje. Bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich problemów z piecem Buderus i szybką pomoc przy awarii. Firma godna polecenia, piec Buderus po poważnym remoncie działa bez zarzutu. Gorąco polecam wszystkim posiadaczom pieców Buderus usługi tej firmy. Serwis firmowy jest niewątpliwie kompetentny tylko że wiele razy byłem niemile zdziwiony wysokim rachunkiem po wykonanej usłudze. Ja i żona jesteśmy emerytami i nie stać nas na takie wydatki. EDMUND

Comments are closed.