Buderus Serwis

Buderus Serwis

513 404 357

Buderus Serwis Warszawa. Wykonuję usługi serwisu i napraw urządzeń grzewczych firmy Buderus na terenie Warszawy i okolic. Długoletnia praktyka w zakresie obsługi urządzeń grzewczych marki Buderus pozwala mi na wykonywanie prac serwisu i napraw kotłów Buderus na najwyższym poziomie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z piecem Buderus priorytetem moich działań jest postawienie trafnej diagnozy. Skuteczna naprawa kotła grzewczego Buderus polega na trwałym wyeliminowanie przyczyn awarii. 

Serwis kotła Buderus to szereg czynności zmierzających do przywrócenia mu najwyższej sprawności. Prace serwisowe wymagają specjalistycznej wiedzy, rzetelności oraz po prostu zwykłej uczciwości. Obsługuję wszystkie modele kotłów Buderus.

Posiadam stosowne uprawnienia i kwalifikacje zawodowe do wykonywania prac serwisu i napraw kotłów Buderus. Wykonuję usługi nie nadużywając przewagi nad klientem jakie daje mi  wiedza związana z wykonywaniem zawodu serwisanta..

Uczciwy i skuteczny SERWIS BUDERUS to usługa a nie jak to często pokazuje praktyka sprzedaż drogich części zamiennych. Przede wszystkim staram się naprawiać piece oraz zapobiegać awariom urządzeń. Prewencja jest podstawą moich działań w kotłowniach klientów.  Podejmowane  czynności mają zagwarantować fabryczną sprawność urządzeń grzewczych oraz wyeliminować niebezpieczne zjawiska takie jak wycieki wody czy gazu. Dbam o czystość i sprawność wymienników, poprawiam efektywność energetyczna i w ten sposób obniżam płacone przez klientów rachunki za energię. BUDERUS SERWIS prowadzi przejrzystą politykę cenową. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz wiedzy z zakresu obsługi układów grzewczych jestem w stanie zdiagnozować i usunąć każdą awarię.

BUDERUS SERWIS prowadzi przejrzystą politykę cenową. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz wiedzy z zakresu obsługi układów grzewczych jestem w stanie zdiagnozować i usunąć każdą awarię.

Buderus Serwis  historia marki

Przedsiębiorstwo Buderus, to koncern o korzeniach sięgających do początków XVIII wieku. Poniżej chcielibyśmy przedstawić ciekawą historię firmy, która do dziś produkuje najtrwalsze, żeliwne  kotły grzewcze. Pierwszą inwestycją która dała początek przedsiębiorstwu był zakup przez rodzinę Buderus w pieca hutniczego opalanego węglem drzewnym używanego do wytopu surówki żelaza z rudy. Inwestycja rodzinna Państwa Buderus na przestrzeni lat polegała na ciągłym rozszerzaniu asortymentu z branży metalurgicznej.

Oferowano produkty takie jak kuchnie, garnki czy żelazka. Nabywano nowe huty, budowano nowe coraz to większe piece. Doskonalono proces wytopu żelaza. Dziś nazwa Buderus kojarzy się z branża grzewczą. Specjalizacja dała początek dla sukcesu na ogromna skalę. Na początku XX rozpoczęto produkcję kotłów i grzejników. Własne patenty i myśl techniczna zadecydowały o dzisiejszej potędze koncernu. Nowatorskie rozwiązania i pozycja lidera w branży hutnictwa, własna technologia odlewów skutkują dziś przekonaniem milionów klientów na całym świecie, że najtrwalszym kotłem na świecie jest żeliwny kocioł wyprodukowany przez firmę Buderus. Potwierdzają to obserwacje poczynione przez Buderus Serwis podczas wykonywania rutynowych prac konserwacji kotłowni tego producenta. Dziś marka Buderus jest własnością koncernu Robert Bosch GmbH.

Kotły żeliwne Buderus

Flagowym najbardziej popularnym piecem tego niemieckiego producenta jest piec członowy oznaczony symbolem G124. Urządzenie to potrafi działać kilkanaście lat bez interwencji serwisu. Pracuje nie ulegając zużyciu i nie  odmawia posłuszeństwa nawet w najbardziej mroźne dni. To przykład systematycznej wnikliwej pracy niemieckich inżynierów. Konstruktorzy zbierali wnikliwie wszelkie informacje o najdrobniejszych usterkach od Serwisu Buderus na całym świecie. Wprowadzano ciągłe poprawki i udoskonalenia konstrukcji. Ta stara dobra szkoła niemieckich producentów, to najlepsza forma reklamy, klienci dostrzegli, że piece Buderus nie psuja się i nie wymagają częstych napraw.

Buderus  pierwsze kotły kondensacyjne

Producent kotłów Buderus zawsze dostrzegał zmiany trendów  gospodarki światowej. Kryzys energetyczny, potrzeba oszczędzania energii były motorem inwestycji w badania nad wydajnym i efektywnym rozwiązaniem w postaci nowego wymiennika ciepła. Dzięki tym staraniom dziś dysponujemy technologią kotłów kondensacyjnych potrafiącym odzyskiwać ciepło przemiany fazowej pary wodnej w ciecz. Firma Buderus uważana jest za pierwszą odnośnie opracowania i wdrożenia do eksploatacji nowoczesnego kotła kondensacyjnego. Osiągnięcie to stało się możliwe dzięki współpracy działu Buderus Serwis z działem inżynierów zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem do produkcji nowych technologii.

Koncern ten dziś należy do grupy Bosch, światowego potentata którego ambicją jest obecność w każdym segmencie rynku. Niestety wraz ze zmianą właścicieli  zatracono dawna filozofię dbania o perfekcję, o unikatową jakość,  o zdobywanie rynku poprzez budowanie opinii w oczach użytkowników markowego producenta, solidnych, niezawodnych i trwałych urządzeń.

BUDERUS SERWIS  opinie klientów

Buderus Serwis

Dziś liczy się zysk, szybki zysk osiągany niewielkim nakładem pracy, ma to odzwierciedlenie w działaniach autoryzowanych firmowych serwisów kotlarskich. Bazuje się przede wszystkim  na wymianie podzespołów naszych urządzeń grzewczych. Polityka wysokich cen serwisu, ograniczenie liczby firm zajmujących się tą branżą poprzez swoiste regulacje i odgórne dyspozycje doprowadziły do egalitaryzmu w tej branży. Firmowy Buderus Serwis zaczyna przypominać „toto lotek”, klient nigdy nie wie ile będzie go kosztowała usługa, każda nawet lekko zużyta część podlegać może wymianie, tak na ” wszelki wypadek”. Brak wiedzy i doświadczenia oraz wytyczne właścicieli autoryzowanych serwisów Buderus powodują, że właściciele kotłowni ulegają sugestiom monterów i dają się namówić na bardzo drogie często niepotrzebne usługi.


Raszyn, Pruszków, Michałowice, Brwinów, Piastów, Nadarzyn, Janki, Błonie, Leszno, Lesznowola, Łomianki, Kampinos, Truskaw, Izabelin, Nowy Dwór Mazowiecki, Białołęka, Babice, Stare Babice, Bielany, Hornówek, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Józefosław, Mysiadło, Zakręt, Zalesie, Sulejówek, Wołomin, Kobyłka, Marki, Nadarzyn, Białobrzegi, Radzymin, Kobyłka, Kobiałka, Otwock, Karczew, Józefów, Zakręt, Halinów, Sulejówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Stara Miłosna, Konik Nowy, Konik Stary, Wawer, Rembertów


Poniżej do pobrania instrukcje obsługi i serwisu urządzeń BUDERUS

Buderus Logamatic 4121 4122 4126 instrukcja serwisowa

Buderus moduł RC30 MM10 WM10 instrukcja serwisowa

Buderus Logamatic 2107, 2107 M instrukcja serwisowa

Buderus Palnik Olejowy BE1, BE2 dysze, dane techniczne nastawy

Buderus Palnik Olejowy BRE1, RE1 dysze, dane techniczne nastawy

Buderus regulator ERC instrukcja

Buderus Logamax plus GB172 instrukcja obsługi

Buderus Logamax plus GB172 instrukcja serwis

Buderus Logamax plus GB122 instrucja serwis

Buderus GB022 instrukcja serwis

Instrukcja GB 112 Buderus Serwis

Instrukcja Buderus GB 122-11 19 24 24k OBSłUGA SERWISOWA

7 Comments
 1. Szybka i sprawna naprawa mojego kotła olejowego. Wymiana dyszy, kontrola ciśnienia oleju, wymiana wkładki olejowej, regulacja palnika i co więcej serwisant nie naciąga jak większość innych.
  Okazało się, że kłopoty z piecem ( G 115) wynikały z moich zaniedbań i beztroski poprzednich firm serwisowych. Pracownikom po prostu nie chciało się oczyścić komory spalania.

 2. Zawsze priorytetem jest ochrona środowiska naturalnego, które jest bezcenne zarówno dla nas jak i przyszłych pokoleń.
  Niestety w naszej przestrzeni kulturowej, interes własny posiadaczy nieruchomości zwycięża. W tym sezonie rozpalono w kominkach, kotłach na paliwo stałe i innych kopciuchach. Wieczorami, po godzinie dwudziestej w podwarszawskich miejscowościach czuć smród spalenizny, powodujący ciężki kaszel, duszności i pieczenie oczu i ból głowy.
  BUDERUS SERWIS WARSZAWA wyregulował mój gazowy kocioł kondensacyjny, tak, że po wykonaniu analizy spalin mam pewność, że odprowadzam do atmosfery czyste, ekologiczne spaliny.
  Pozostaje poczucie bezsilności, że wokół jest aż tylu, dla których nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Ogarnia mnie poczucie bezsilności i brak mi słów aby wyrazić emocje.
  Pozdrowienia dla smrodziarzy.

 3. To bardzo dobry serwis. Naprawdę godny polecenia. Widać, że osoba która wykonuje pracę zna swój zawód. To pasjonat o naprawdę dużej wiedzy i umiejętnościach. Poprzedni serwisant był z jakiejś dużej firmy. Młody człowiek. Cały czas z komórką w ręku, robił zdjęcia i konsultował wszystko z jakimś szefem z centrali. Trwało to trzy godziny, przepraszał, że dopiero się uczy i widać było, że w firmie mają jakiegoś jednego mądrego. Lecz nie o to chodzi.

 4. Prowadzimy mały hotelik. Bardzo ważne jest aby nasi goście mieli ciepłą wodę o ogrzane pokoje. Bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich problemów z piecem Buderus i szybką pomoc przy awarii. Firma godna polecenia, piec Buderus po poważnym remoncie działa bez zarzutu. Gorąco polecam wszystkim posiadaczom pieców Buderus usługi tej firmy. Serwis firmowy jest niewątpliwie kompetentny tylko że wiele razy byłem niemile zdziwiony wysokim rachunkiem po wykonanej usłudze. Ja i żona jesteśmy emerytami i nie stać nas na takie wydatki. EDMUND

 5. Kiedy zdarzyła się w moim domu awaria to wpisałem w wyszukiwarkę „Buderus Serwis” i pojawiły się liczne witryny. Niestety nie zawsze się uda znaleźć osoby które potrafią postawić precyzyjna diagnozę odnośnie zaistniałej awarii. Bardzo często przyczyny awarii są ukryte, nie widać ich a ja miałem pecha i trafiłem na wymieniaczy podzespołów, a to dosyć kosztowna zabawa dla klienta o czym miałem szczęście lub raczej nieszczęście się przekonać. Dopiero gdy skorzystałem z usług http://www.serwi24kotly.pl przyczyna moich kłopotów została zlokalizowana i usunięta, a ja co roku już wykonuję serwis mojego pieca u jednego specjalisty, gorąco polecam te usługi wszystkim posiadaczom pieców Buderus, pozdrawiam

 6. Nie grzały mi grzejniki, wzywałem wielu autoryzowanych serwisantów od pieca Buderus. I tu pojawia się pytanie czy ich kompetencje są w należytym stanie. Oczywiście należałoby to szczegółowo zweryfikować i sprawdzić. Do takich czynności warto zatrudnić specjalistów „Buderus Serwis„. Nie ulega wątpliwości, że należy zatrudnić fachowców o długim branżowym doświadczeniu w serwisie systemów grzewczych a zwłaszcza kotłów Buderus a takich można tu znaleźć i polecić.

 7. Wynajmujemy dom. W kotłowni mamy piec Buderus z otwartą komorą spalania. Piec ten nie ma żadnego zbiornika na wodę tylko jak się odkręci kran z ciepła wodą to piec zapala gaz się i w środku pieca ta woda jest podgrzewana. Ostatnio z tym piecem zrobił się straszny kłopot. Po włączeniu wody to z kranu najczęściej leciała zima, bo raz gaz się zapalał a raz nie a jak się zapalił to potem się nie wyłączał i zapalała się na piecu lampka. Trudno żyć bez ciepłej wody właściciela domu niewiele poza czynszem interesuje także piec musieliśmy naprawić we własnym zakresie. Po telefonach wykonanych w różne miejsca poinformowano nas, że tego pieca już się nie produkuje i na pewno trzeba będzie wymienić płytę główną za prawie dwa tysiące złotych. Znaleźliśmy Buderus Serwis i okazało się, że za nasz problem odpowiadał taki malutki mikroprzełącznik w malutkim czarnym pudełeczku. Należało go rozmontować i wyczyścić i wszystko działa jak należy bo to nie płyta główna zawiniła.

Comments are closed.