Viessmann Serwis

Viessmann Serwis

513 404 357

Viessmann Serwis – zajmuję się serwisem i naprawą kotłów Viessmann na terenie Warszawy i okolic. Oferuję najwyższą jakość wykonywanych prac oraz skuteczność odnośnie usuwania awarii i usterek kotłów Viessmann. Nie wymieniam kosztownych podzespołów urządzeń. Szybko reaguję na zgłoszenia klientów. Zawsze stawiam precyzyjna diagnozę odnośnie zaistniałych problemów, która jest podstawą do podjęcia skutecznej naprawy urządzenia Viessmann. Zawsze informuję klienta o ostatecznej cenie usługi przed podjęciem jakichkolwiek czynności serwisowych.

Viessmann serwis i naprawa

viessmann serwis

Serwis kotła Viessmann powinien być wykonany przynajmniej raz w roku. Statystyki pokazują wyraźnie, że zadbane urządzenia grzewcze potrafią funkcjonować przez dziesiątki lat praktycznie nie ulegając procesom zużycia.

Oczywistym staje się fakt, że nikt nie jest w stanie zagwarantować wiecznego funkcjonowania nawet najlepszych urządzeń jeśli pozostawione zostaną one bez opieki. Nierzadko, Viessmann Serwis spotyka się ze stwierdzeniami klientów, że płacą zawyżone rachunki za gaz. Przyczyną tego faktu mają być zepsute liczniki gazowe, nieszczelna instalacja, ciągłe podwyżki u dostawcy  gazu czy też wręcz  swoiste czary. Wyjaśnienie tego zjawiska jest banalnie proste. Użytkownik czy też instalująca go firma hydrauliczna dokonuje często przypadkowych nastaw w automatyce kotła. Powoduje to jego rozregulowanie oraz zmianę istotnych parametrów pracy. Nie bez znaczenia jest często stan instalacji i kotła. Kamień kotłowy i osady szlamu prowadzą do zmniejszenia sprawności systemu.

Viessmann Serwis podczas świadczenia usługi serwisu dokonuje sprawdzenia wszystkich istotnych parametrów kotła grzewczego wpływających na energooszczędną pracę. Pamiętać należy, że optymalizacja domowego systemu grzewczego to nie tylko  regulacja pieca Viessmann.  To przede wszystkim zadbanie o jego prawidłowa współpraca z instalacją, grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym. To prawidłowe nastawy programów czasowych, temperatur oraz krzywych grzewczych to właściwa konfiguracja regulatorów pokojowych. Serwis kotłów grzewczych warto wykonać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Wielu użytkowników kotłowni Viessmann woli zlecić przegląd swojego pieca latem po sezonie grzewczym. Serwis Viessmann ma wówczas więcej możliwości  na skrupulatne wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do perfekcyjnego funkcjonowania kotłowni przez najbliższy rok. W lecie można chemicznie wyczyścić instalację czy też wypłukać grzejniki.

Viessmann Serwis bezawaryjna eksploatacja 

Przedstawienie marki Viessmann nie jest specjalnie trudne, najlepsi nie potrzebują reklamy. Viessmann kojarzy nam się z ogrzewaniem i kotłami najwyższej klasy. Klienci za komfort braku awarii w zimie skłonni są zapłacić największe nawet pieniądze. Tu rzadko kto oszczędza, na poziomie inwestycji skłonni jesteśmy wydać każde środki. Problemy rozpoczynają się w momencie eksploatacji kiedy to zaczynamy oszczędzać na serwisie pieca Viessmann. Na polskim rynku wśród użytkowników kotłowni gazowych panuje przekonanie, że ich piece pracować będą wiecznie.

Viessmann serwis wzywany jest w przypadku wystąpienia problemu, ewentualnie poważnej awarii. Te nawyki prawdopodobnie mają źródło gdy w powszechnym użyciu były kotły wykonane w warsztatach polskich rzemieślników. Rzeczywiście proste konstrukcje nie wymagały skomplikowanej obsługi i czynności serwisowych. Ich podstawową wadą była niska sprawność energetyczna co dziś skutkowałoby olbrzymim rachunkiem za gaz. Obecność współczesnych wysokorozwiniętych technologii wymusza wręcz korzystanie z usług specjalistów, Viessmann Serwis staje się wręcz niezbędny ponieważ użytkownik kotła nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z obsługą nowoczesnego pieca.

Do pobrania instrukcje i dokumentacja techniczna kotłów Viessmann

De Dietrich Instrukcja

Viesmann, Viessmann Serwis, Viessmann Naprawa, Viessmann Serwis Warszawa, Serwis i konserwacja kotłów Viessmann, Viessmann Serwis Warszawa

8 Comments
 1. Trzy lata nie robiliśmy serwisu Pieca. To długo i żona niepokoiła się, że może coś niedobrego zdarzyć się z naszym piecem. Zaczęliśmy szukać technika. Znaleźliśmy stronę w internecie.Żona miał rację piec wymagał serwisu. Zdecydowaliśmy się na mały remont palnika wymianę elektrod zapłonowych i jonizacyjnych oraz izolacji komory spalania. Wymiennik pieca był cały pokryty rdzą i serwisant musiał użyć specjalistycznych środków chemicznych aby go doczyścić. Teraz czujemy się bardziej bezpieczni w naszym domu i spokojnie oczekujemy na nastanie sezonu grzewczego.

 2. Miałem problem z Vitopend 100 Viessmann po burzy. Piec przestał działać a kocioł po włączeniu do kontaktu powodował zwarcie i instalacji elektrycznej. Autoryzowany serwis Viessmann za naprawę mojego kotła chciał kwotę grubo ponad tysiąć zł i proponował wymianę całej elektroniki. Cieszę się, że udało mi się znaleźć w internecie http://www.serwis24kotly.pl/piece-gazowe-serwis-warszawa/viessmann-serwis/.
  Koszt usługi niewspółmiernie niższy do rozwiązania zaproponowanego przez autoryzowanego przedstawiciela Viessmann, Serwisant który przyjechał dobrze zał swój zawód sprawdził płytę i wylutował uszkodzone elementy. Piec dzia bez zarzutów.

 3. Mieliśmy duży problem z palnikami nadmuchowymi firmy Riello. Zamówiliśmy usługę serwisu http://www.serwis24kotly.pl/piece-gazowe-serwis-warszawa/riello-serwis/ i po trzech wizytach serwisanta problem przerw w produkcji zniknął. Jak się okazuje palniki Riello wymagają bardzo dokładnej regulacji. Poprzedni serwis, który instalował te palniki w piecach do wypieku nie miał odpowiednich kwalifikacji aby poprawnie wyregulować urządzenia. Jestem kierownikiem działu produkcji i wiem ile kosztują przerwy w pracy i jaki ma to wpływ na jakość naszych wyrobów. Pieniądze wydane na serwis palnika Ferroli szybko zwrócą się nie mówiąc o nerwach przy kilkukrotnym resetowaniu palnika podczas jednej zmiany.

 4. Odziedziczyłem stary duży dom po ojcu. Mieszkam sam i od roku miałem kłopoty z moją kotłownią Viessmann. Po prostu piec w różnych momentach wyłączał się, w domu było zimno i z kranów leciała zimna woda. Zapalała się czerwona diodka w okienku obudowy kotła. Po jednokrotnym lub wielokrotnym wciskaniu tego przycisku piec zaczynał funkcjonować lecz nie na długo. W najmniej oczekiwanym momencie w nocy lub gdy byłem na kilkudniowym wyjeździe wchodził w stan awarii, przysparzając mi wielu kłopotów. Rok temu zadzwoniłem po serwis i wydałem spore pieniądze na naprawę mojego kotła. Wymieniono w nim wiele elementów, między innymi automat gazowy, elektrozawór gazowy i wiele innych części, których nazw już nie pamiętam. Niestety naprawa okazała się nieskuteczna, co prawda mój piec działał dobrze ale tylko kilka miesięcy po tej kosztownej naprawie. Potem zaczęły się identyczne problemy związane tak jaj wcześniej z losowym zapłonem palnika i znowu musiałem wielokrotnie naciskać czerwoną lampkę aby uruchomić mój piec.
  http://www.serwis24kotly.pl/piece-gazowe-serwis-warszawa/viessmann-serwis/ znalazłem ten adres w internecie. Mój problem został rozwiązany, przyczyna jak zwykle była prosta, wręcz trywialna, zabrudzony i lekko odgięty drucik w elektrodzie która podaje iskrę aby zapalić gaz. Viessmann Serwis usunął tę usterkę, sprawdził i oczyścił mój piec i teraz wszystko działa bez zarzutu. Za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

 5. Mam Viessmanna corocznie serwisuję, chodzi jak przysłowiowy szwajcarski zegarek, czytuję fora internetowe i zupełnie nie rozumiem problemów ludzi z piecami, przecież coroczny i regularny serwis to podstawa. U mnie nigdy nie było patowej sytuacji aby mój Viessmann odmówił kiedykolwiek posłuszeństwa, a zasada jest jedna i bardzo prosta serwis wykonywany przez kompetentną znającą swój zawód osobę.

 6. Zepsuł się piec Viessmann Vitopend 100. Mieszkam w nowym bloku w Ursusie. Fachowcy którzy obsługują nasze osiedle chcieli za ogromne pieniądze wymieniać płytę główną, a jest to koszt 1400 zł, sama płyta bez kosztów montażu. Polecam ten serwis kotłów Viessmann, usterkę udało się usunąć za niewielkie pieniądze, mój piec był po prostu niewłaściwie serwisowany, przyczyną były wieloletnie zabrudzenia i niedociągnięcia poprzednich fachowców. Teraz wszystko funkcjonuje jak należy, pozdrawiam.

 7. Mieszkamy w bardzo dużym domu w okolicach Wilanowa. Podobno jest to Warszawa jednak przy naszym domu nie ma gazu i musimy ogrzewać się piecem opalanym olejem opałowym. Nasi znajomi posiadają piece gazowe, koszt ich eksploatacji jest zdecydowanie niższy, nasze wydatki za ogrzewanie przez kilkanaście lat były olbrzymie, spalaliśmy cztery tysiące litrów oleju rocznie. Zastanawialiśmy się wielokrotnie jak można by je zredukować, nasi poprzedni serwisanci mówili, że to niemożliwe dopiero po zamówieniu usługi w Viessmann Serwis zobaczyliśmy zupełnie inne podejście do serwisu naszego kotła. Palnik został rozebrany na elementy składowe, została dobrana odpowiednia dysza olejowa i ustawiona moc odpowiednia do naszego budynku. Poprzedni serwisant nie używał manometrów do pomiaru ciśnienia oleju i podobno mieliśmy ustawioną moc o 40 % za dużą. Teraz po modyfikacji ustawień krzywych grzewczych oraz wprowadzeniu innych zmian w elektronice pieca spalamy o tysiąc litrów oleju mniej przy zachowaniu podobnych temperatur w naszym domu. Koszty serwisu są zdecydowanie niższe od rachunków za olej opałowy. Gorąco polecamy Viessmann Serwis Warszawa, pomyśleć ile moglibyśmy zaoszczędzić przez kilkanaście lat….

 8. Mieszkam na osiedlu Konstancja w Konstancinie Jeziornej koło Warszawy. Jestem posiadaczem pieca Viessmann Vitodes 200. Mój piec uległ nietypowej awarii a mianowicie co kilkanaście minut piec wydawał dziwne dźwięki, szumiał wentylator który w sposób przypadkowy zmieniał obroty. Skontaktowałem się z infolinią firmy Viessmann i praktycznie nie uzyskałem żadnej informacji odnośnie trapiącego mnie problemu. Sugerowano kosztowną naprawę lecz nie mogłem pogodzić się z faktem, że piec wyprodukowany przez najlepszy koncern grzewczy wymaga tak skomplikowanej i drogiej obsługi. Wydobywające się dźwięki irytowały nas ponieważ pracujemy w domu fachowcy mówili aby poczekać aż piec popsuje się bardziej i wtedy będą mogli cokolwiek więcej powiedzieć. Znalazłem Viessmann Serwis, problem został rozwiązany a przypadkowe błędy na stałe usunięte.

Comments are closed.