KONSERWACJA KOTŁÓW - najlepszy serwis kotłów Warszawa

Konserwacja kotłów

Konserwacja kotłów grzewczych – profesjonalne usługi obsługi urządzeń grzewczych wszystkich obecnych na polskim rynku producentów. Obszar naszych działań to Warszawa i okolice. Zalecamy naszym klientom wykonywanie konserwacji kotłów poza sezonem zimowym.

konserwacja kotłów
konserwacja kotłów

Konserwację kotła warto zaplanować pod koniec sezonu grzewczego. Należy wziąć pod uwagę, że urządzenia grzewcze ciężko pracowały w trakcie zimy. Po wykonaniu niezbędnych prac będziemy mogli  bezpiecznie eksploatować nasze piece w okresie wiosny i lata oraz spokojnie oczekiwać nadejścia pory mrozów. Podczas prac nasza firma poinformuje Państwa o stanie urządzenia grzewczego i  konieczności wykonania dodatkowych prac. Regularne serwisowanie kotła, regulacja i oczyszczanie po każdej zimie polepsza parametry eksploatacyjne i pozwala na jego prawidłowe  funkcjonowanie przez długi czas.

Konserwacja kotłów jest bardzo często zaniedbywana. Wielu użytkowników lekceważy zalecenia serwisu kotłów. Pamiętajmy, że w najmniej odpowiednim momencie te  zaniedbania  w przykry sposób dadzą znać o sobie. Przestrzegajmy terminów serwisowania ,nie zapominajmy o nich.

BRAK SERWISU to olbrzymie zagrożenie i  ryzyko awarii a nie oszczędność. Korzystajmy z usług sprawdzonego serwisanta zanim nastąpi jakiekolwiek przykre zdarzenie. Wykryta w porę anomalia zmniejsza ryzyko awarii. Bardzo ważne jest aby dokonać właściwego wyboru i zatrudnić dobrego  fachowca, który zajmie się odpowiednio naszym kotłem. Dzięki temu możemy przedłużyć żywotność pieca i zminimalizować znacznie koszty jego użytkowania.

Podczas  serwisu czyścimy, regulujemy i usuwamy małe usterki, które niewykryte i niewyeliminowane w porę  zamieniają się w poważne i kosztowne awarie. Takie awarie najczęściej zdarzają się podczas mroźnych dni, niejednokrotnie podczas okresu świątecznego np. Świąt Bożego Narodzenia

Regularny serwis to gwarancja komfortu

Konserwacja kotłów, kopleksowy przegląd instalacji czy usuwanie większej awarii  wymagają unieruchomienia pieca od kilku godzin do  paru dni. Przy temperaturze na zewnątrz poniżej zera dla domowników, zwłaszcza tych  najmłodszych sytuacja nie jest zbyt komfortowa.

Oczywiście te kilka dni to optymistyczna wersja. Usunięcie poważnej  awarii wymaga zazwyczaj o wiele więcej czasu. Należy jeszcze wziąć  pod uwagę liczbę zgłoszeń od klientów a tych w porze zimowej jest wiele. Wydłuża to okres oczekiwania na serwisanta. Nasza firma bardzo często boryka się z tym problemem a zwłaszcza podczas pory silnych mrozów. Staramy się wówczas nie pozostawić nikogo bez  pomocy, a w szczególności naszych stałych klientów. Bywa, że czasami jest to fizycznie niemożliwe, np.  gdy  zbiegnie się kilka  awarii w jednym czasie. Szukają wówczas Państwo  kogokolwiek aby rozwiązać nagły problem. Często trafia się na  niekompetentnych „fachowców”. Podczas pseudonaprawy dochodzi do zniszczenia lub uszkodzenia podzespołów pieca. Generuje to kolejne, znacznie wyższe koszty.

Dodatkowymi atutami wykonania serwisu wiosną, jesienią czy nawet latem jest możliwość wyboru dogodnego dla Państwa terminu. Usługi wykonywane są bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia, klienci nie muszą długo czekać. Ceny usług poza sezonem potrafią być niższe niż zimą. Pamiętajmy, że zrezygnowanie z systematycznego serwisowania to tylko pozorne oszczędności. Nasz serwis świadczy usługi w tym zakresie od kilku lat. Posiadamy wielu stałych klientów regularnie  serwisujących swoje urządzenia grzewcze. Osoby te płacą znacznie mniej za ogrzewanie. Nasi klienci serwisują u nas piece Buderus,Viessmann, De Dietrich, Wolf oraz wiele innych.