De Dietrich Serwis Warszawa

De Dietrich Serwis 

513 404 357

De Dietrich Serwis – zajmuję się wykonywaniem prac serwisu, napraw i przeglądów kotłów  francuskiego koncernu De Dietrich. Staram się szybko reagować na każde zgłoszenie. Czas usunięcia awarii  redukuję do niezbędnego minimum. Moje prace wykonuję bardzo starannie i rzetelnie przez co świadczone przez ze mnie usługi są najwyższej jakości. Dzięki szerokiej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu nabytemu w branży serwisu urządzeń grzewczych gwarantuję  wysoką skuteczność podejmowanych przez działań. Potrafię zdiagnozować i usunąć każdą awarię. Kotłownie, które serwisuje pracują przez dziesiątki sezonów nie sprawiając swoim użytkownikom żadnych niespodzianek.

De Dietrich Serwis

De Dietrich Serwis zalecenia 

De Dietrich Serwis wykonywany powinien być przynajmniej raz w roku. Podyktowane jest to  względami czysto praktycznymi, kwestię tą regulują ponadto stosowne przepisy prawa budowlanego. Konserwację i sprawdzenie działania kotłów De Dietrich warto wykonywać kierując się przede wszystkim szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Nie bez znaczenia jest komfort eksploatacji naszej domowej instalacji grzewczej zwłaszcza podczas trwania sezonu grzewczego. Dodatkowym argumentem z pewnością będzie aspekt ekonomiczny.

De Dietrich MCA wymiennik
Zadbane urządzenia osiągną większą sprawność przez co pracować będą z większą wydajnością i zużyją mniej paliwa. Przełoży się to na płacone przez nas rachunki za energię. Sprawny i czysty kocioł grzewczy to także mniejsze prawdopodobieństwo niespodziewanej i kosztownej awarii.

De Dietrich Serwis typowe błędy serwisantów

Bardzo często w środku mroźnej zimy nasz piec De Dietrich ulega awarii. Zwykle z racji na zimne grzejniki i brak ciepłej wody do kąpieli decydujemy się na interwencję przypadkowej osoby. Awarie kotłów De Dietrich zdarzają się w dni wolne od pracy, często w godzinach nocnych. De Dietrich Serwis przestrzega przed zatrudnianie do napraw kotłów osób bez odpowiednich kwalifikacji, często też bez uprawnień zawodowych.

Działania takich osób mogą mieć dla klientów nieprzewidziane i kosztowne konsekwencje. Wielu serwisantów nie usunie przyczyny awarii tylko jej objawy. Prosty przykład: wyciek z zaworu bezpieczeństwa spowodowany jest zwykle brakiem powietrza w naczyniu wyrównawczym. Zawór bezpieczeństwa poprzez upuszczenie wody z układu grzewczego redukuje ciśnienie w naszej instalacji Przypadkowa osoba wezwana do naszej kotłowni zlikwiduje wyciek korkując zawór. W ten sposób wyciek zostaje usunięty. Jednak wysokie ciśnienie w układzie grzewczym może zniszczyć jego elementy składowe, uszkodzić podzespoły naszego kotła De Dietrich a nawet spowodować jego eksplozję.

Serwis DE DIETRICH tylko u profesjonalistów

De Dietrich Serwis jako główny cel swoich działań stawia odtworzenie w kotłowni jej stanu fabrycznego. Nie wymieniamy sprawnych podzespołów kotła tak jak ma to w zwyczaju czynić nasza konkurencja. Nasze działania polegają na regeneracji i precyzyjnej regulacji kotła. Wymiana kosztownych części to dla nas ostateczność.

Zwykle przyczyną wielu problemów związanych z funkcjonowaniem kotła De Dietrich są wieloletnie zaniedbania serwisowe. Często bywa tak, że podczas wizyty klient pokazuje rachunki za usługi serwisu kotła, jednak okazuje się, że usługa taka polegała tylko na oględzinach urządzenia. Wielokrotnie Serwis De Dietrich stwierdza uszkodzenia istotnych podzespołów kotła spowodowanych przez jego niewłaściwą konserwację. do kosztownych awarii należy uszkodzenie wymiennika ciepła. Aby zapobiec niespodziewanym wydarzeniom wystarczy po prostu raz w roku wykonać serwis naszego urządzenia. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na kwalifikacje osób zatrudnianych przy obsłudze urządzeń grzewczych. Serwisant powinien w ramach usługi przeglądu urządzenia wykonać pełen zakres prac serwisowych i przedstawić właścicielowi kotłowni wszelkie uwagi co do jej stanu technicznego. Nie bez znaczenia pozostaje zwykła uczciwość osób świadczących usługi serwisu, ta wymagana jest przecież w każdej branży i zawodzie.

Naprawa kotła De Dietrich

Przyczyną wielu naszych kłopotów z urządzeniami grzewczymi są między innymi kamień kotłowy, wilgoć oraz zła jakość połączeń elektrycznych. Po wyeliminowaniu tych niekorzystnych czynników możliwe jest dokonanie skutecznej i trwałej naprawy kotła De Dietrich.  Nasza konkurencja a zwłaszcza autoryzowane serwisy firmowe koncentrują się na sprzedaży części zamiennych. Wymieniane są całe bloki kotła tak na wszelki wypadek. Prowadzi to do wielu nieporozumień i drastycznie podnosi koszty naprawy kotła De Dietrich.

Podczas naszej pracy w pierwszej kolejności realizujemy zgłoszenia klientów którzy już skorzystali z naszych usług jak i tych których kotły odmówiły posłuszeństwa i znajdują się stanie awarii. Minimalizujemy czas dojazdu do klienta oraz szybko i skutecznie usuwamy zastałe awarie. Kocioł grzewczy oddajemy do eksploatacji po wykonaniu kompletnego serwisu i usunięciu wszelkich usterek, tak aby pracował bez zastrzeżeń. Dokonujemy wszelkich regulacji zgodnie z sugestiami użytkowników. Unikamy przypadkowych działań, każda nasza interwencja w nastawy kotła podyktowana jest indywidualnymi preferencjami naszych klientów lub specyficznymi wymaganiami obiektów w których są zainstalowane.

De Dietrich, De Dietrich Serwis, De Dietrich Naprawa, De Dietrich Serwis Warszawa


Instrukcje serwisowe i obsługi urządzeń grzewczych firmy De Dietrich do pobrania

MCR3, MCR II, INNOVENS MCA, MCR/II 24/28 BIC, GTU 120 S, GTU 1200 V, GTU 1200 FF/V, GTU 120 FF, GT 120 S, GT 1200S, GTU C 120, GTU C 1200, GTU C 120 FF, GTU C 1200 FF, ZENA MS 24 MI, ZENA MS 24, ZENA MS 24 FF, ZENA MS 24 BIC, ZENA MS 24 BIC FF, ZENA MS 24 MI FF
De Dietrich Instrukcja


De Dietrich historia marki

De Dietrich to francuskie przedsiębiorstwo przemysłowe.

De Dietrich jest niezwykle zasłużoną dla przemysłu francuskiego firmą, która przez wiele lat była kierowana przez kolejne pokolenia rodziny De Dietrich. Manufakturę, która dała początek zakładom założył w 1684 roku Johann von Dietrich. W 1719 roku rodzina otrzymała tytuł szlachecki na terenie Rzeszy. W 1761 roku król Ludwik XV nadał przywilej do prowadzenia fabrykacji i tytuł szlachecki Jeanowi Dietrich, który przeniósł wytwórnię na teren Lotaryngii.

W warsztatach rodziny De Dietrich wytwarzano broń, piece i artykuły metalowe. Od 1848 roku zaczęto zajmować się produkcją kolejową. Założono firmę-córkę De Dietrich Ferroviaire.

W 1897 roku zaczęto montować samochody na licencji Leona Bollée. Potem zaangażowano Ettore Bugattiego i wypuszczono na rynek serię aut Dietrich-Bugatti. W 1905 roku sprzedano dział produkcji samochodów, który został przekształcony w firmę Lorraine-Dietrich – potem już bez dodatku Dietrich, jako „Lorraine”.

Po II wojnie światowej koncentrowano się przede wszystkim na systemach grzewczych.

źródło wikipedia

De Dietrich Warszawa Serwis


4 Comments
 1. Opinie o kotłach De Dietrich są różne. Ja jestem posiadaczem pieca De Dietrich DTG. Mój piec ma ponad dwadzieścia lat i sprawuje się wyśmienicie. Moim zdanie to nie kto wyprodukował piec decyduje o jego trwałości. Dobór materiałów oraz konstrukcja urządzenia są w tej materii niezwykle istotne. Moim skromnym zdaniem decydującym czynnikiem jest dbałość o urządzenie a zwłaszcza jego regularny serwis. Francuska marka De Dietrich będzie sprawiała znikome problemy eksploatacyjne pod warunkiem, że w porę będziemy wykonywać prace, które zapobiegną ewentualnym awariom. Polecam usługi De Dietrich Serwis Warszawa, pełen profesjonalizm. Mój piec De Dietrich działa bez większych awarii przez wiele lat.

 2. Mam duży piec De Dietrich stojący. Duży ale nigdy nie działał tak jak należy. W naszym domu mieszka pięć osób i zawsze było nam po prostu zimno. Muszę teraz nadmienić, że mamy ogrzewane podłogi jak i również kaloryfery, Ogrzewane podłogi są na dole w salonie, korytarzu, kuchni w jadalni i we wszystkich łazienkach także tych na górze. Zawsze tu było koszmarnie lodowato, nie do zniesienia, nieco lepiej przedstawiała się sytuacja w pokojach na górze i sypialni, tam gdzie mamy grzejniki. Jednak od dwóch lat, po wymianie zepsutego zbiornika do ogrzewania wody sytuacja uległa wyraźnemu pogorszeniu. W pokojach grzejniki grzały tylko przez chwilę a ciepłej wody zawsze brakowało, jak ktoś z nas wziął prysznic kolejna osoba musiał czekać prawie godzinę aby się wykąpać. Koszmar, prawdziwy koszmar zwłaszcza w zimie. Zaprzyjaźniony hydraulik który nam to wszystko robił zbywał nas, nigdy nie miał czasu aby do nas przyjechać. Przysyłał swoich pracowników a Ci pomimo dobrych chęci nie potrafili zaradzić żadnemu z tych problemów. Piec mój ma ponad 35 kilowatów mocy także powinien dać sobie radę z domem o powierzchni stu osiemdziesięciu metrów kwadratowych. To nic, że ma ponad piętnaście lat wiek nie powinien przecież mieć znaczenia zwłaszcza, że jest w wyśmienitym stanie technicznym. Nie przyjmowałem sugestii, że nadaje się już do wymiany ponieważ na rynku są nowe „lepsze” piece.
  Postanowiłem zasięgnąć niezależnej opinii i znalazłem De Dietrich Serwis
  Przyczyną okazały się błędy firmy instalatorskiej. Pomimo, że zawsze płaciłem duże rachunki za usługi mojego hydraulika i wybierałem najdroższe rozwiązania popełniono przy montażu mojej kotłowni wiele szkolnych błędów brzemiennych w swoich skutkach.
  Zamontowano leżący zbiornik o pojemności osiemdziesięciu litrów z płaszczem wodnym o mocy ośmiu kilowatów. Duża moc pieca 35 kW nie mogła być użyta do skutecznego podgrzania wody, pracownicy firmy instalatorskiej aby zaradzić naszym problemom ustawili temperaturę ciepłej wody na 65 stopni a to stało się przyczyną dalszych problemów. Zbiornik długo nagrzewał się do tej temperatury, dodatkowo był schładzany strumieniem wody cyrkulacyjnej i automatyka praktycznie przełączała nasze urządzenie w stan wytwarzania ciepłej wody. Wiadomo wytwarzanie ciepłej wody ma priorytet nad ogrzewaniem i powoduje odcięcie systemu ogrzewania budynku. Dodatkowo nałożył się błąd montażu mieszacza do ogrzewania podłogowego co powodowało chroniczne niedobory ciepła w podłogach.
  De Dietrich Serwis bardzo nam pomógł w rozwiązaniu wszystkich naszych kłopotów, wystarczyło naprawić popełnione przed latami błędy i wszystko zaczęło pracować jak należy. Pomimo, że poniosłem spore wydatki na naprawę wadliwej instalacji bardzo się cieszę, że wymiana pieca nie okazała się jeszcze konieczna. Taniej jest naprawić niż wymieniać.

 3. Każdego roku zgłaszają się do nas o sprawdzenie naszego pieca różni ludzie, było już wielu fachowców chcę powiedzieć, że często zmieniam serwis bo mam wątpliwości, teraz skorzystałem z „De Dietrich Serwis”. Myślę, że już nie będę szukał nikogo, przekonał mnie profesjonalizm, znajomość urządzenia i do tego adekwatne ceny za usługi, polecam

 4. Szybka naprawa płyty głównej kotła. Miałem awarię kotła De Dietrich w wynajmowanym mieszkaniu, nie działał piec a dokładnie wentylator i pojawiał się błąd opisany w instrukcji jako brak sygnału różnicy ciśnień. Obyło się bez zakupu płyty głównej oraz wentylatora na co nie chciał zgodzić się właściciel wynajmowanego przez nas mieszkania. Koszt naprawy o wiele niższy niż w przypadku wymiany podzespołów. Nasz piec Zena De Dietrich działa bez zarzutu, grzeje wodę i kaloryfery, wielkie dzięki,

Comments are closed.