SAUNIER DUVAL Thema Condens - najlepszy serwis kotłów

Saunier Duval Thema Condens

THEMA CONDENS to unowocześniona seria znanych i cenionych, wiszą­cych kotłów kondensacyjnych. Doskonałe parametry grzewcze, niezawod­ność i oszczędna eksploatacja to niekwestionowane zalety tego urządzenia. THEMA CONDENS jest teraz łatwiejsza w obsłudze i instalacji, posiada boga­te wyposażenie standardowe i nowy, elegancki design. Wszystko to sprawia, że kocioł gwarantuje użytkownikowi wyjątkowy komfort i wygodę.

  • Ogrzewanie – komfortowe i oszczędne dzięki technice kondensacyjnej, bardzo szerokiej skali modulacji mocy, modulacyjnej regulacji temperatury i wbudowanej automatyce pogodowej.
  • Ciepła woda – w kotle dwufunkcyjnym dostępna w każdej chwili dzięki wy­dajnemu wymiennikowi ciepła, w kotle jednofunkcyjnym dostępna pod do­statkiem za sprawą zasobnika, podłączanego wyjątkowo łatwo i wygodnie.
  • Komfort – doskonałe parametry grzewcze, wyjątkowa wygoda obsługi, sterowanie procesem przygotowania c.w.u. na panelu teraz także w kot­le jednofunkcyjnym, możliwość współpracy z pokojowymi modulacyjnymi regulatorami temperatury, wyjątkowo prosty montaż i konserwacja, wbudowana automatyka pogodowa, sensor automatyki bezprzewodowy i zasilany bateriami słonecznymi*; w wyposażeniu standardowym zestaw do podłączenia kotła oraz zestaw umożliwiający regulację rodzaju gazu.

Seria THEMA CONDENS obejmuje kocioł dwufunkcyjnym i trzy wersje kotła jednofunkcyjnego z możliwością współpracy z zasobnikiem c.w.u.

Wysoka sprawność Thema Condens 

Cztery nowe kotły kondensacyjne z serii THEMA CONDENS to efekt ponad stu lat udo­skonalania produkcji. Wyrafinowana technologia i doskonała znajomość potrzeb zaowocowały urządzeniami, które są nie tylko wyjątkowo sprawne i ciche, lecz także niezawodne i wyjątkowo łatwe w obsłudze.

Kotły kondensacyjne Saunier Duval  THEMA CONDENS należą do 5. klasy NOx. To najwyższa kla­syfikacja według norm emisji przyjętych w Unii Europejskiej. Parametry tych kotłów wyznaczają nowe standardy, dlatego zaliczono je do ?najlepszych w swojej kategorii? w szeregu niezależnych badan. Ten fakt umacnia zaufanie zarówno insta­latorów, jak i użytkowników.

Celem konstruktorów Saunier Duval serii THEMA CONDENS było zapewnienie wyjątkowej wygody zarówno użytkownikom, jak i instalatorom kotłów grzewczych. Duże wyświetlacze i panele sterowania z odrębnym przyciskiem dla każdej funkcji sprawiają, że regulac­ja jest dziecinnie prosta, a zachowanie stałej temperatury w pomieszczeniach oczywi­ste. Wszystkie elementy dobrano tak, aby zagwarantować jak najniższą emisję hałasu i najwyższą wygodę. Nowatorska zasada ?jednolitego zespołu? nie tylko ułatwia życie instalatorom i technikom SAUNIER DUVAL SERWIS, lecz także zapewnia wyjątkowo cichą pracę, nieosiągalną dla innych marek.

Saunier Duval Thema Condens Woda
Saunier Duval Thema Condens Woda

Precyzyjne normy techniczne i produkcyjne pozwoliły osiągnąć sprawność znamionową na poziomie dochodzącym do 107% przy 50/30°C i imponujące parame­try przy niższych mocach. Technologia modulacji temperatury obejmuje inteligentną kontrolę mocy kotła zależnie od temperatury powietrza w otoczeniu. Dzięki temu kotły pracują z maksymalną wydajnością. Niespotykany zakres modulacji mocy zapewnia optymalną pracę, niski poziom hałasu i zwiększenie trwałości urządzenia.

Ciepła woda w odpowiedniej ilości o każdej porze przygotowana minimalnym nakładem energii. Kotły Saunier Duval Thema Condens są wyposażone w inteligentny układ sterowania, który stale sprawdza temperaturę wody. W razie potrzeby uruchamia odpowiednie funkcje kotła, aby utrzymać zadaną temperaturę. Taki proces wymaga znacznie mniej energii niż przy zastosowaniu konwencjonalnych przepływowych podgrzewaczy wody.