Viessmann Serwis

Viessmann Serwis

513 404 357

Viessmann Serwis – zajmuję się serwisem i naprawą kotłów Viessmann na terenie Warszawy i okolic. Specjalizuję się w naprawie trudnych awarii kotłów. Oferuję najwyższą jakość wykonywanych prac serwisowych. Szybko reaguję na zgłoszenia klientów. Zawsze stawiam precyzyjna diagnozę odnośnie zaistniałych problemów, która jest podstawą do podjęcia skutecznej naprawy urządzenia Viessmann. Zawsze informuję klienta o ostatecznej cenie usługi przed podjęciem jakichkolwiek czynności serwisowych. Znam większość typowych usterek i awarii kotłów Viessmann. Gwarantuję wysoką skuteczność podejmowanych działań. 

Viessmann Serwis Viessmann Serwis i Naprawa 

Zalecam wykonywanie czynności obsługowych w kotłowniach Viessmann przynajmniej raz w roku. Statystyki pokazują wyraźnie, że zadbane urządzenia grzewcze funkcjonują przez dziesiątki lat i praktycznie nie ulegają procesom zużycia.

Nikt nie jest w stanie zagwarantować wiecznego funkcjonowania markowych urządzeń ani tym bardziej przewidzieć  przyszłości. Zdrowy rozsądek podpowiada, że pozostawione bez opieki będą się często psuć. Nierzadko, spotykam się ze stwierdzeniami klientów, że płacą zawyżone rachunki za gaz. Przyczyną tego faktu mają być zepsute liczniki gazowe, nieszczelna instalacja, ciągłe podwyżki u dostawcy gazu czy też wręcz swoiste czary. Wyjaśnienie tego zjawiska jest banalnie proste. Właściciel kotła czy też instalująca go firma hydrauliczna dokonuje często przypadkowych nastaw w automatyce kotła. Powoduje to jego rozregulowanie oraz zmianę istotnych parametrów pracy. Nie bez znaczenia jest często stan instalacji hydraulicznej i jej współpraca z kotłem. Zazwyczaj to kamień kotłowy i osady szlamu prowadzą do zmniejszenia sprawności systemu.

Podczas świadczenia usługi serwisu sprawdzam wszystkie istotne parametry kotła grzewczego.  Szczególnie w dzisiejszych czasach kryzysu energetycznego i wysokiej inflacji kontroluję nastawy wpływające na jego energooszczędną pracę. Pamiętać należy, że optymalizacja domowego systemu grzewczego to nie tylko  regulacja pieca Viessmann,.  lecz przede wszystkim dołożenie wszelkich starań o  prawidłową współpracę z instalacją. Nie bez znaczenia jest kondycja grzejników oraz rur ogrzewania podłogowego. To nie tylko prawidłowe nastawy programów czasowych, to też obniżenie temperatury pomieszczeń oraz krzywych grzewczych są kluczowe dla obniżenia rachunków za energię. Funkcje kontroli realizują zazwyczaj sterowniki  pokojowe, które dokonują pomiaru temperatury i optymalizują pracę kotła. Serwis kotłów warto wykonać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Wielu użytkowników kotłowni Viessmann woli zlecić przegląd swojego pieca latem po sezonie grzewczym. Serwis Viessmann ma wówczas więcej możliwości  na skrupulatne wykonanie czynności niezbędnych do perfekcyjnego funkcjonowania kotłowni przez najbliższy rok. W lecie można też przy użyciu chemii wyczyścić instalację i wypłukać grzejniki.

Marka Viessmann i eksploatacja kotłów

Przedstawienie marki Viessmann nie jest specjalnie trudne, ponieważ najlepsi w branży nie potrzebują reklamy. Marka Viessmann kojarzy nam się zarówno z  ogrzewaniem, jak i wysokim standardem technologii, kotłami najwyższej klasy. Klienci za obietnicę braku awarii w zimie skłonni są zapłacić największe  pieniądze. Praktycznie nikt nie myśli o oszczędzaniu na poziomie inwestycji, zwykle na tym etapie dysponujemy sporym budżetem i  zamawiamy drogie konstrukcje, którymi będziemy się mogli chwalić w przyszłości przed znajomymi.

Problemy pojawiają się zazwyczaj w momencie eksploatacji, kiedy to zaczynamy oszczędzać na serwisie pieca Viessmann. Na polskim rynku wśród użytkowników kotłowni gazowych panuje przekonanie, że ich piece pracować będą wiecznie ( bo tak jest, było zawsze i z pewnością będzie).

Viessmann serwis wzywany jest w przypadku wystąpienia kluczowego, poważnego problemu, ciężkiej awarii i to zazwyczaj w trybie nagłym, „do gaszenia przysłowiowego pożaru”, gdy naprawdę brakuje już ciepłej wody w kranach a grzejniki i cały budynek są lodowate. Doprawdy trudno zrozumieć te praktyki. Być może  mają źródło w mentalności z czasów gospodarki centralnie planowanej  gdy w powszechnym użyciu były kotły wykonane w warsztatach rzemieślników. Te prymitywne, niezawodne i proste konstrukcje nie wymagały skomplikowanej obsługi ani żadnych czynności serwisowych. Ich kluczową wadą była niska sprawność energetyczna co dziś skutkowałoby rachunkami za energie sięgającymi dziesiątków tysięcy złotych w skali roku. Należy zauważyć, że pojawienie się w naszym życiu współczesnych wysokorozwiniętych technologii wymusza wręcz korzystanie z usług specjalistów, Viessmann Serwis staje się wręcz niezbędny, wymogi ekologii stają się kluczowe i użytkownik kotła nie jest w stanie poradzić sobie z samodzielną naprawą nowoczesnego pieca.

Do pobrania instrukcje i dokumentacja techniczna kotłów Viessmann

 

Viesmann, Viessmann Serwis, Viessmann Naprawa, Viessmann Serwis Warszawa, Serwis i konserwacja kotłów Viessmann, Viessmann Serwis Warszawa

9 Comments
 1. Mam ten dom od zawsze. Zbudował go jeszcze mój ojciec, dom ten ma stary system grzewczy z bardzo grubymi rurami i żeliwnymi grzejnikami. Wbrew zwyczajowym opiniom wszystko działa i sprawuje się wyśmienicie.
  Uważam, że nie płace wysokich rachunków za gaz. Nie zamierzam montować w tym domu pompy ciepła, choć ciągle jestem nękany telefonami akwizytorów usiłujących przekonać mnie do tego. Uważam, że to nonsens.
  Mój kocioł ma trzydzieści lat i jest niezawodny. To Viessmann Vitola. Co roku korzystam z usług serwisu. Starannie dobieram osoby, które pracują przy moim kotle. Na początku miałem problemy z doborem technika o odpowiednich kwalifikacjach. Wiem, że łatwo jest zepsuć nawet bardzo dobre i trwałe urządzenie, a jak wskazuje moje doświadczenie życiowe to błędy ludzkie są najczęstsza przyczyną awarii i wszelkiego rodzaju nieszczęść.
  Jestem bardzo zadowolony z usług tego serwisu. Polecam go wszystkim właścicielom kotłów Viessmann.

 2. Trzy lata nie robiliśmy serwisu Pieca. To długo i żona niepokoiła się, że może coś niedobrego zdarzyć się z naszym piecem. Bała sie, że wybuchnie. Zaczęliśmy szukać technika. Znaleźliśmy stronę w internecie. Żona miał rację piec wymagał serwisu. Zdecydowaliśmy się na mały remont palnika, wymianę elektrod zapłonowych i jonizacyjnych, oraz izolacji komory spalania. Wymiennik pieca był cały pokryty rdzą i serwisant musiał bardzo się natrudzić aby go doczyścić. Teraz czujemy się bezpieczni w naszym domu i spokojnie wraz z dziećmi oczekujemy na nastanie następnego sezonu grzewczego.

 3. Miałem problem z Viessmann Vitopend 100 Viessmann po letniej burzy. Piec przestał działać a po włączeniu do gniazda powodował zwarcie w instalacji elektrycznej. Autoryzowany serwis Viessmann za naprawę mojego kotła policzył sobie kwotę grubo ponad dwa tysiące zł i proponował wymianę całej elektroniki. Sugerowano mi, że najlepiej kupić nowy piec bo ten już nie nadaje się. Kto dziś może sobie na to pozwolić. Cieszę się, że udało mi się znaleźć w internecie http://www.serwis24kotly.pl/piece-gazowe-serwis-warszawa/viessmann-serwis/.
  Koszt usługi niewspółmiernie niższy do rozwiązania zaproponowanego przez autoryzowanego przedstawiciela Viessmann, po dokonanej naprawie i wyczyszczeniu piec działa bez zarzutów.

 4. Mieliśmy duży problem z palnikami nadmuchowymi firmy Riello. Zamówiliśmy usługę serwisu http://www.serwis24kotly.pl/piece-gazowe-serwis-warszawa/riello-serwis/ i po trzech wizytach serwisanta problem przerw w produkcji zniknął. Jak się okazuje palniki Riello wymagają bardzo dokładnej regulacji. Poprzedni serwis, który instalował te palniki w piecach do wypieku nie miał odpowiednich kwalifikacji aby poprawnie wyregulować urządzenia. Jestem kierownikiem działu produkcji i wiem ile kosztują przerwy w pracy i jaki ma to wpływ na jakość naszych wyrobów. Pieniądze wydane na serwis palnika Ferroli szybko zwrócą się nie mówiąc o nerwach przy kilkukrotnym resetowaniu palnika podczas jednej zmiany.

 5. Odziedziczyłem stary duży dom po ojcu. Mieszkam sam i od roku miałem kłopoty z moją kotłownią Viessmann. Po prostu piec w różnych momentach wyłączał się, w domu było zimno i z kranów leciała zimna woda. Zapalała się czerwona diodka w okienku obudowy kotła. Po jednokrotnym lub wielokrotnym wciskaniu tego przycisku piec zaczynał funkcjonować lecz nie na długo. W najmniej oczekiwanym momencie w nocy lub gdy byłem na kilkudniowym wyjeździe wchodził w stan awarii, przysparzając mi wielu kłopotów. Rok temu zadzwoniłem po serwis i wydałem spore pieniądze na naprawę mojego kotła. Wymieniono w nim wiele elementów, między innymi automat gazowy, elektrozawór gazowy i wiele innych części, których nazw już nie pamiętam. Niestety naprawa okazała się nieskuteczna, co prawda mój piec działał dobrze ale tylko kilka miesięcy po tej kosztownej naprawie. Potem zaczęły się identyczne problemy związane tak jaj wcześniej z losowym zapłonem palnika i znowu musiałem wielokrotnie naciskać czerwoną lampkę aby uruchomić mój piec.
  http://www.serwis24kotly.pl/piece-gazowe-serwis-warszawa/viessmann-serwis/ znalazłem ten adres w internecie. Mój problem został rozwiązany, przyczyna jak zwykle była prosta, wręcz trywialna, zabrudzony i lekko odgięty drucik w elektrodzie która podaje iskrę aby zapalić gaz. Viessmann Serwis usunął tę usterkę, sprawdził i oczyścił mój piec i teraz wszystko działa bez zarzutu. Za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

 6. Mam Viessmanna corocznie serwisuję, chodzi jak przysłowiowy szwajcarski zegarek, czytuję fora internetowe i zupełnie nie rozumiem problemów ludzi z piecami, przecież coroczny i regularny serwis to podstawa. U mnie nigdy nie było patowej sytuacji aby mój Viessmann odmówił kiedykolwiek posłuszeństwa, a zasada jest jedna i bardzo prosta serwis wykonywany przez kompetentną znającą swój zawód osobę.

 7. Zepsuł się piec Viessmann Vitopend 100. Mieszkam w nowym bloku w Ursusie. Fachowcy którzy obsługują nasze osiedle chcieli za ogromne pieniądze wymieniać płytę główną, a jest to koszt 1400 zł, sama płyta bez kosztów montażu. Polecam ten serwis kotłów Viessmann, usterkę udało się usunąć za niewielkie pieniądze, mój piec był po prostu niewłaściwie serwisowany, przyczyną były wieloletnie zabrudzenia i niedociągnięcia poprzednich fachowców. Teraz wszystko funkcjonuje jak należy, pozdrawiam.

 8. Mieszkamy w bardzo dużym domu w okolicach Wilanowa. Podobno jest to Warszawa jednak przy naszym domu nie ma gazu i musimy ogrzewać się piecem opalanym olejem opałowym. Nasi znajomi posiadają piece gazowe, koszt ich eksploatacji jest zdecydowanie niższy, nasze wydatki za ogrzewanie przez kilkanaście lat były olbrzymie, spalaliśmy cztery tysiące litrów oleju rocznie. Zastanawialiśmy się wielokrotnie jak można by je zredukować, nasi poprzedni serwisanci mówili, że to niemożliwe dopiero po zamówieniu usługi w Viessmann Serwis zobaczyliśmy zupełnie inne podejście do serwisu naszego kotła. Palnik został rozebrany na elementy składowe, została dobrana odpowiednia dysza olejowa i ustawiona moc odpowiednia do naszego budynku. Poprzedni serwisant nie używał manometrów do pomiaru ciśnienia oleju i podobno mieliśmy ustawioną moc o 40 % za dużą. Teraz po modyfikacji ustawień krzywych grzewczych oraz wprowadzeniu innych zmian w elektronice pieca spalamy o tysiąc litrów oleju mniej przy zachowaniu podobnych temperatur w naszym domu. Koszty serwisu są zdecydowanie niższe od rachunków za olej opałowy. Gorąco polecamy Viessmann Serwis Warszawa, pomyśleć ile moglibyśmy zaoszczędzić przez kilkanaście lat….

 9. Mieszkam na osiedlu Konstancja w Konstancinie Jeziornej koło Warszawy. Jestem posiadaczem pieca Viessmann Vitodes 200. Mój piec uległ nietypowej awarii a mianowicie co kilkanaście minut piec wydawał dziwne dźwięki, szumiał wentylator który w sposób przypadkowy zmieniał obroty. Skontaktowałem się z infolinią firmy Viessmann i praktycznie nie uzyskałem żadnej informacji odnośnie trapiącego mnie problemu. Sugerowano kosztowną naprawę lecz nie mogłem pogodzić się z faktem, że piec wyprodukowany przez najlepszy koncern grzewczy wymaga tak skomplikowanej i drogiej obsługi. Wydobywające się dźwięki irytowały nas ponieważ pracujemy w domu fachowcy mówili aby poczekać aż piec popsuje się bardziej i wtedy będą mogli cokolwiek więcej powiedzieć. Znalazłem Viessmann Serwis, problem został rozwiązany a przypadkowe błędy na stałe usunięte.

Comments are closed.