Serwis kotła gazowego

Serwis kotła gazowego

Serwis kotła gazowego

Serwis kotła gazowego wydaje się być prostą usługą  Tak uważa większość zarówno laików jak i specjalistów pracujących w branży grzewczej. Wielu klientów jest przekonanych, że serwis kotła potrafią wykonać samodzielnie. Z pewnością mają rację. Ta prawda zakorzenia się w świadomości użytkowników urządzeń grzewczych. Dziś mamy do dyspozycji internet, fora dyskusyjne oraz filmiki instruktażowe jak wykonać we własnym zakresie różne czynności. Pomylić można się w zasadzie zawsze, jednak jeśli laik ugotuje niejadalny obiad skończy się to tylko nieudanym przyjęciem rodzinnym,, awanturą domową czy w niektórych relacjach ludzkich rozwodem. W branży grzewczej konsekwencje mogą być znacznie bardziej poważne, bo oprócz wymienionych powyżej katastrof możemy doprowadzić do nieszczęścia w postaci wybuchu gazu czy zatrucia czadem.

serwis kotła gazowego

Serwis kotła gazowego wydaje się laikom zespołem działań które można cyklicznie i bez zastanowienia  powtarzać w każdej sytuacji i u każdego klienta. Łatwo jest jednak działając w ten rutynowy sposób popełnić wiele groźnych w skutkach błędów. Awaria kotła grzewczego nie należy do przyjemności, oprócz niedogodności w postaci zimna i braku ciepłej wody w środku sezonu grzewczego będzie nas sporo kosztować.

Dyletant nie dostrzeże szeregu anomalii które mogą wystąpić w układzie ogrzewania. Anomalie takowe zwykle pozostają niezauważone przez szereg lat. Należą do nich problemy z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami. Prowadzi do problemów z niedogrzaniem pomieszczeń w różnych strefach budynku. Konsekwencją będzie  wysokie zużycie gazu. Niezdiagnozowane w porę złe przepływy czynnika grzewczego czy też nadmiernie wysoka temperatura zasilania mogą doprowadzić do uszkodzenia systemu ogrzewania budynku.

Brud odkłada się w instalacji cyklicznie i jest główną przyczyną awarii pomp i armatury. Nieszczelny układ spalinowy jest niebezpieczny dla użytkowników i może spowodować większe kłopoty niż niesmaczny obiad przyrządzony przez kucharza laika. Serwisant urządzeń gazowych powinien posiadać wymagane prawem uprawnienia. Wiedza branżowa pozwala w porę postawić trafne diagnozy i wyeliminować czynniki ryzyka.

Serwis kotła gazowego zalecenia dla klientów

Serwis kotła gazowego zawsze warto rozpocząć od rozmowy z klientem. Należy uważnie przeanalizować wszystkie zgłoszone przez niego uwagi. Zwykle serwisanci wykonujący serwis kotła gazowego lekceważą sugestie właściciela kotła grzewczego i bez zastanowienia przechodzą do wykonania czynności serwisu. Rutyna oraz działania w pośpiechu, schematyczne podejście często zgodne z wytycznymi producenta zwykle prowadzą do utrwalenia występujących problemów.

Serwis kotła gazowego to nie tylko nastawy gazowe czy też wykonanie analizy spalin. To przede wszystkim sprawdzenie i ocena poprawności funkcjonowania całego systemy grzewczego. Okazuje się, że piec wydaje się być w należytym stanie technicznym a użytkownik kotłowni borykać się pogodzić w wieloma anomaliami. Do takich należy między innym codzienne uzupełnianie wody w systemie. Po kilku latach doprowadzi co całkowitego zablokowania instalacji przez osady kamienia kotłowego.

Kocioł grzewczy jest konstrukcją. zaprojektowaną na potrzeby ogrzewania budynku. Zaprojektowali go fachowcy, specjaliści znający swoja pracę inżynierowie. Na etapie projektowania specjaliści nie popełniają błędów. Sprzedawane przez koncerny kotły gazowe mogą być stosowane w wielu konfiguracjach systemów grzewczych. Nie zapominajmy jednak, że montażem kotłów zajmują się firmy hydrauliczne a te nie prowadzą wnikliwego doboru swojego personelu. Na tym etapie łatwo o błędy i niedociągnięcia.

Właściciel domu nie zawsze posiada stosowna wiedzę z zakresu teorii ogrzewania. Nie potrafi zweryfikować działań montera hydraulika, wręcz przeciwnie obdarza takie osoby pełnym zaufaniem. Serwis kotła gazowego wykonywany przez specjalistę ma między innymi za zadanie zweryfikowanie poprawności funkcjonowania układu grzewczego, w którym kocioł grzewczy pełni funkcję ciepła.

Junkers Serwis, Viessmann Serwis, Buderus Serwis, De Dietrich Serwis, Vaillant Serwis    

Piec gazowy naprawa